PMBLouis © 2010
 

.

 
 

Místní kroje

Ženský kroj

Ženy si na nohy obouvají černé punčochy a vysoké holénkové boty. Na rubáč (krojová kombinačka) se uvazuje několik škrobených spodnic, na ně zezadu dopředu černý šorec (ve svátky bílý fertoch), ze předu do zadu zástěra z brokátu nebo vlněná ( ve svátek bílá), na níž se uvazují tráčky. Na pas se uvazuje přes lemy sukní ,,opasák".
Modřené rukávce vyšívané ,,stánky", ,,príramky", ,,kadrle" a uvázané mašle nad lokty. Na rukávce se obléká pruclek, který zdobí dvě řady knoflíků na každé straně a vyšívané tulipány. Pruclek se nezapíná, jen se uprostřed váže bílou mašlí. Kolem krku se zapíná ,,pripinák".
Svobodná děvčata uvazují na hlavu turecký šátek, tzv. na lipač. Vdané ženy s bílým čepcem na ,,záušnice".
Mužský kroj

Muži oblékají tmavomodré nohavice s modrým šňůrováním, které se obouvají do vysokých černých holének. Nahoře jsou připevněny ozdobným koženým řemenem. Košile je na přední straně zdobená výšivkami a zakasává se do nohavic. Na košili se obléká pruclek, který se nezapíná a je uprostřed sepnutý vyšívanou mašlí. Zdobení je na levé straně prucleku, v kapsičce je vyšívaný kapesník a horní díl zdobí svazek úzkých pentlí (pérko).
Na hlavě nosí malý kulatý klobouk zdobený ,,húsenkami" a úzkými mašlemi.

Na vystoupení nosí členové souboru jednoduchý kroj na všední den.